Bilgisayar neden yavaşlar

Hız Çalışması

Çoğu bilgisayar kullanıcısının yaşadığı sorunlardan biri de bilgisayarlarının bir süre sonra yavaşlamasıdır. Çok iyi yapılandırılmış bilgisayarlarda bile bu problemi yaşamak olasıdır. Bu durumda, yavaşlamaya neden olan asıl sebep üstünde durulmalıdır.

Bilgisayarın ve Laptopun yavaşlamasının değişken durumları vardır. Yeterli olmayan bellek alanı, disk alanı, virüsler, casus yazılımlar sorunlardan biri ya da bir kaçı olabilmektedir. 

Böyle durumlardan bilgisayarınızın bu nedenlerden hangisi yüzünden yavaşladığının bulunması gerekir. Eğer yavaşlamanın sebebi yeterli olmayan bellek ise; arka plan uygulamalarını kapatabilirsiniz veya sanal donanımların gereksinimlerini azaltabilirsiniz.

Bilgisayar neden yavaşlar

Yetersiz disk alanı da sistemi yavaşlatabilir. Yani bilgisayarınız, geçici belleği saklamak için, sabit diskini kullanıyor olabilir. Windows C diskinde yer aldığı için, her yaptığınız, işlemi buraya kaydediyordur. Bu durumda C diskinde yer alan, geçici bellek dosyalarını D diskine aktarabilirsiniz. Ayrıca gereksiz yer kaplayan, istemediğiniz program ya da dosyaları sildiğinizde bilgisayarınız rahatlayacaktır.

Virüsler ve casus yazılımlar da bilgisayarınızdaki dosyalara ve işletim sistemine birçok zarar vermektedir. Bunun önüne geçmek için anti virüs programı kullanarak veya format attırarak zararlı yazılımlardan temizletebilirsiniz.

 Ayarları yapamazsanız, servisimizde yapılır. Bilgisayar Servisimizde bu konuyla ilgili tüm işlemler yapılmaktadır.

Sitemiz içerigi yazılı ve görsel hiç bir içeriğini hiçbir şekilde ticari amaçla bilgisayarına indiremez (download edemez), kopyalayamaz, çoğaltamaz, kendi ve/veya bir başkasının web sitesinde veya diğer herhangi bir mecrada yayınlayamaz. Aksi davranışta bulunanlar herhangi bir ihtara veya ihbara gerek kalmaksızın zararı tazmin etmeyi kabul, beyan ve taahhüt etmiş olmaktadır.