Bilgisayar neden yavaşlar

Hız Çalışması

Çoğu bilgisayar kullanıcısının yaşadığı sorunlardan biri de bilgisayarlarının bir süre sonra yavaşlamasıdır. Çok iyi yapılandırılmış bilgisayarlarda bile bu problemi yaşamak olasıdır. Bu durumda, yavaşlamaya neden olan asıl sebep üstünde durulmalıdır.

Bilgisayarın ve Laptopun yavaşlamasının değişken durumları vardır. Yeterli olmayan bellek alanı, disk alanı, virüsler, casus yazılımlar sorunlardan biri ya da bir kaçı olabilmektedir. 

Böyle durumlardan bilgisayarınızın bu nedenlerden hangisi yüzünden yavaşladığının bulunması gerekir. Eğer yavaşlamanın sebebi yeterli olmayan bellek ise; arka plan uygulamalarını kapatabilirsiniz veya sanal donanımların gereksinimlerini azaltabilirsiniz.

Bilgisayar neden yavaşlar

Yetersiz disk alanı da sistemi yavaşlatabilir. Yani bilgisayarınız, geçici belleği saklamak için, sabit diskini kullanıyor olabilir. Windows C diskinde yer aldığı için, her yaptığınız, işlemi buraya kaydediyordur. Bu durumda C diskinde yer alan, geçici bellek dosyalarını D diskine aktarabilirsiniz. Ayrıca gereksiz yer kaplayan, istemediğiniz program ya da dosyaları sildiğinizde bilgisayarınız rahatlayacaktır.

Virüsler ve casus yazılımlar da bilgisayarınızdaki dosyalara ve işletim sistemine birçok zarar vermektedir. Bunun önüne geçmek için anti virüs programı kullanarak veya format attırarak zararlı yazılımlardan temizletebilirsiniz.

 Ayarları yapamazsanız, servisimizde yapılır. Ankara Bilgisayar Servisimizde bu konuyla ilgili tüm işlemler yapılmaktadır.

Tüm Soru ve Sorunlarınız için Ankara Bilgisayar servisimiz hizmetinizde. 0312 473 76 16 - 69

Notebook veya Bilgisayarı Hızlandırmak için hangi Programlardan yararlanabiliriz?
Bilgisayarda Ana kart ne işe yarar?
Benzer fiyatlı Notebook, masaüstü ve dizüstü bilgisayarlar
Notebooka Daha Hızlı Çalışması İçin Neler Yapabiliriz?
Kullanmadığımız programları kaldırırsak bilgisayar daha hızlı çalışırmı
Dizüstü bilgisayar alırken dikkat edilmesi gerekenler
Disk birleştirmenin bilgisayar için yararları nelerdir
Bilgisayar virüsleri nelerdir
Bilgisayar virüsleri nasıl temizlenir
Bilgisayar Kasa İçi tozların temizliği?
Bilgisayar neden yavaşlar
Bilgisayar kasa içi temizliği
Bilgisayar kasa içi tozların temizliği?
Bilgisayarınıza bakım yapmayı öğrenin
Bilgisayarım Yavaşladı, virüs girmiş olabilir mi?
Bilgisayarımızı Virüslerden nasıl koruyabiliriz?
Bilgisayarıma Virüs Girdiğini nasıl anlarım?

Sitemiz içerigi yazılı ve görsel hiç bir içeriğini hiçbir şekilde ticari amaçla bilgisayarına indiremez (download edemez), kopyalayamaz, çoğaltamaz, kendi ve/veya bir başkasının web sitesinde veya diğer herhangi bir mecrada yayınlayamaz. Aksi davranışta bulunanlar herhangi bir ihtara veya ihbara gerek kalmaksızın zararı tazmin etmeyi kabul, beyan ve taahhüt etmiş olmaktadır.