Laptop ve Bilgisayar Harddisk - Hdd


Laptop ve Bilgisayar Harddisk - Hdd

Harddisk değişimleri servisimize 30 dk. Takılmaktadır, istenirse formatlanıp gerekli yazılımlar yüklenerek teslim edilir.

Zamanınızın ve bilgisayarınızın ne kadar değerli olduğunu biliyoruz... Bu yüzden teknik servisimizde Laptop, Notebook Bilgisayarlarda arızalanan veya belli Periyotlarda değişen yedek parçaları sürekli stoklarımızda tutarak sizlerin günlerde veya haftalarca bekleme sürecini ortadan kaldırıyoruz.

Notebook ve Bilgisayar Müşteri Hizmetleri | Ankara
Size nasıl yardımcı olabilirim.?

Laptop - Notebook ve Bilgisayar konusunda

TAMİR - BAKIM    PERFORMANS YÜKSELTME     YEDEK PARÇA

LAPTOP ve BİLGİSAYAR ARIZALARI VE SORUNLARI İÇİN BİZİ ARAYINIZ.

Harddisk - Hdd Değişimi

Zamanınızın ve bilgisayarınızın ne kadar değerli olduğunu biliyoruz... Bu yüzden teknik servisimizde Laptop harddisk değişimi, Notebook hdd değişimi, Bilgisayar harddisk fiyatları arızalanan veya belli Periyotlarda değişen Laptop yedek parçaları sürekli stoklarımızda tutarak sizlerin günlerde veya haftalarca bekleme sürecini ortadan kaldırıyoruz.

Bilgisayar ve Laptopların yapısı itibariyle çok hassas ve kırılgan yapısı itibariyle harddiskleride çok hassadır, sizin yapacağınız hatayı beklemektedir arızalanması için. Servimize gelen hard diski arızalı bilgisayarların bozulma sebeplerinin başında darbe alması, yanlış yazılım yükleme sıvı teması, aşırı ısınması gibi sebeplerden arızalanmaktadır.

NOTEBOOK - LAPTOP - BİLGİSAYAR - TABLET PC YEDEK PARÇALARI Harddisk Hakkında Bazı Tarihsel Bilgiler:

''Depolama endüstrisi 2006'da birinci sabit disk sürücüsü (HDD) olan IBM RAMAC'ın 50. yıldönümünü kutladı. RAMAC HDD 5 megabayt (yaklaşık 5.000.000 bayt) kapasiteye sahipti; yan yana buzdolapları boyutundaydı ve yüzlerce kilogram ağırlığındaydı. Birinci RAMAC HDD'de 5 megabayt depolama kapasitesinin sağlanması için 50 adet 24 inçlik disk kullanıldı. Tüm bunlar yalnızca büyük şirketlerin karşılayabildiği bir bedel karşılığında gerçekleşti.

Son 20 yıl boyunca, sürücülerin fiziksel boyutunun 5,25 inç boyutundan 3,5 inç ve günümüzün 2,5 inç boyutuna, hatta 1,8 inçlik minik boyuta kadar küçüldüğünü gördük. Aynı zaman dilimi içinde sabit disk sürücülerin kapasitesinin 12 ila 18 ayda bir ikiye katlandığını gözlemledik.

Sabit disk sürücülerin her yeni kuşağında güç ihtiyaçları ve ağırlık azalırken, genel performans ve kapasite arttı. En büyük değişikliklerden biri, günümüzün sabit disk sürücülerinin fiyatında gerçekleşti.

Dizüstü bilgisayarlar gibi tek sabit disk sürücülü sistemlerde, işletim sistemi ve kullanıcı verileri ile çeşitli uygulamalar sabit disk sürücüde depolanır. İşletim sistemi, sabit disk sürücüsünü farklı amaçlara hizmet eden çeşitli alanlar (örneğin işletim sistemi alanı, korunan alanlar, kullanıcı verileri alanı vb.) halinde oluşturur. İşletim sistemi, kullanıcı dosyalarının çoğunun yer aldığı, tipik olarak "birincil bölüm" adı verilen en az bir bölüm oluşturur. Çoğu durumda, birincil bölüm, sabit disk sürücüsünün biçimlendirilmiş kapasitesinin çoğunu temsil eder.

İşletim sistemi tipik olarak bu birincil bölümün başlangıcının yerleştirilmesini denetler. Örneğin, Microsoft Windows XP işletim sistemi birincil bölümü fiziksel sektör 63'te başlatır. Ancak, Microsoft Vista®5 işletim sistemi (Service Pack 1) ve Microsoft Windows 7 altında birincil bölümün başlangıcı sektör 1M'de başlar. IDEMA Komitesi'nin başlıca işletim sistemi tedarikçileriyle yürüttüğü etkinlikler, Microsoft Vista® ve onu izleyen tüm Microsoft işletim sistemlerinin, sistemde bir AF HDD mi, yoksa eski (512 bayt sektör biçimli) bir sabit disk sürücüsü mü bulunduğunu belirlemek için, sabit disk sürücüsünü sorgulama olanağı ile donatılmasıyla sonuçlandı.''

Laptop harddisk
laptop harddisk fiyatları
laptop harddiski
laptop harddisk 1tb
laptop harddiski görmüyor
laptop harddisk 500 gb
laptop harddisk değiştirme
laptop harddisk lenovo
laptop harddisk Acer
laptop harddisk Lenovo
laptop harddisk Toshiba
laptop harddisk Dell
laptop harddisk arıza belirtileri
laptop harddisk asus
laptop harddisk fiyatları asus
laptop harddisk casper
laptop harddisk açılmıyor
laptop harddisk arızası nasıl anlaşılır
laptop harddisk arızası
laptop harddisk bozuldu
laptop harddisk bozuk olduğunu nasıl anlarız
laptop harddisk cızırtı sesi
laptop harddisk değişimi sonrası
laptop harddisk değiştirme fiyat
laptop harddisk değiştirme ssd
laptop harddisk en iyisi
laptop harddisk error
laptop harddisk fiyatları 500 gb
laptop harddisk fiyatları ssd
laptop harddisk fiyatları hp
laptop harddisk fiyatları 2.5 inch
laptop harddisk görmeme sorunu
laptop harddisk gözükmüyor
laptop harddiski görmüyor çözüm
laptop hdd gözükmüyor
laptop harddisk hatası
laptop harddisk hatası veriyor
laptop harddisk harici kullanmak
laptop harddisk içindekileri alma
laptop harddisk kurtarma

HİZMETLERİMİZ

Bilgisayar tamiri, Notebook tamiri, Laptop tamiri ve bu cihazların yedek parçaları

İLETİŞİM ADRESİ

Adres: Kabil Cad. 74/A Öveçler - Çankaya
Telefon: +0312 473 76 16
Telefon: +0312 473 76 69
E-mail: teknik et grupiletisim.com